Sampon szappan sörrel
Már régóta foglalkoztatott a gondolat hogy készítsek egy ilyen szappant, de eddig valahogy mindig elmaradt. Most viszont nagyon örülök hogy mégis sor került rá, mert már a gyakorlatban is bizonyított: remekül habzik, jól tisztít, de mégsem szárítja ki a hajvégeket.
Összetevők:
Olívaolaj: Vitaminokban gazdag, ápol és hidratál.
Ricinusolaj: Eltávolítja a baktériumokat, megszünteti a korpásodást és a fejbőrön lévő fertőzéseket, serkenti a hajnövekedést.
Kókuszolaj: Megnyugtatja és hidratálja a fejbőrt, rendbe hozza a megviselt hajat, megelőzi a hajvégek töredezését.
Rozmaringolaj: Megszünteti a korpásodást, lassítja a zsírosodást, a hajat és a fejbőrt is táplálja.
Sör: A sörélesztő gazdag B2- és B6- vitamin forrás, feszesíti, táplálja, fiatalítja a bőrt, pantoténsav (B3 vitamin provitaminja) tartalma miatt nyálkahártya gyulladás csökkentő és a bőrsejtek anyagcseréjét fokozó tulajdonságokkal is bír.
Apróbojtorján főzet: az apróbojtorján összehúzó és fertőtlenítő hatása van, ami elősegíti a sebek behegedését, kamaszoknál segíti az aknés kiütések gyógyulását.
Kamilla: Antibakteriális (gomba- és csíraölő) és gyulladáscsökkentő hatása miatt jól gyógyítja a sebeket, fekélyeket, égési sérüléseket, és a különböző bőrbetegségeket.
Egy kis segítség a használatához:
A szappanos hajmosás valamivel ugyan macerásabb, mint a hagyományos samponos, viszont ha jól csinálod, akkor ritkábban kell majd hajat mosnod, vagyis mégis spórolhatsz vele némi időt.
Először a szokott módon vizezd be a hajad. A szappant a legegyszerűbb a hajadon felhabosítani: be kell vizezni a szappant és dörzsölni vele a szintén vizes hajadat, vizezés-dörzsölés, vizezés-dörzsölés egészen addig amíg kellő mennyiségű hab keletkezik. A kellő hatás eléréséhez többször kell szappanoznod, hogy a tövektől a végekig mindenhová jusson. Miután eloszlattad a szappant, simán, zuhany alatt öblítsd le. Ezután ismételd meg a szappanozást még legalább egyszer, majd újból mosd ki tiszta vízzel.
Ezt követően jön az almaecetes öblítés, ami a szappanos hajmosás elengedhetetlen lépése, e nélkül ragacsosak maradhatnak a tincseid. (Ha a fésűn fehéres bevonat látható fésülködés után, akkor az öblítés nem sikerült, és legközelebb tovább kell áztatni) Az öblítővizet lavórban készítsd el, ne pedig kancsóban vagy palackban, mivel nem elég vele csak leönteni a hajat. A víz legyen kellemesen meleg, és 3-4 literhez adj 1-2 evőkanál almaecetet. A fejedet hajtsd a lavórba és áztasd benne a hajad legalább néhány percig, úgy hogy mindenhová jusson az ecetes vízből, közben pedig a kezeiddel masszírozd, hogy maradéktalanul eltávolítsd belőle az esetleg még benne lévő szappanmaradványokat is. Miután kiáztattad, célszerű törölközőbe tekerve még állni hagyni 15 percet szárítás előtt.
Fontos tudnod, hogy a samponszappanra át kell szoknia a hajadnak, különösen ha eddig szilikonos samponokat, hajápoló termékeket használtál. A hajmosások gyakoriságától függően nagyjából 2-4 hét az „átfutási idő”, mire a szappanos hajmosás már érzékelhető eredményeket hoz. Ez persze nem azt jelenti, hogy ebben a köztes időszakban katasztrofális lesz a hajad, viszont a „csodát” – például lassúbb zsírosodás, szebb fény, a korpa eltűnése – ne az első szappanos hajmosásod után várd! Tény, hogy kell hozzá némi kitartás, de megéri.